Bij een rond raam past geen vierkante of rechthoekige raamdorpel. Voor ronde ramen/kozijnen zijn spuwers ontworpen. Spuwers vangen het regenwater op en zorgen ervoor dat het regenwater niet direct langs de gevel loopt. Hierdoor voorkom je lelijke strepen op je gevel. Een andere benaming voor spuwer is waterspuwer of betonspuwer. Bovenstaande spuwer is in grijs zelfverdichtend beton uitgevoerd en heeft aan de onderzijde een waterhol.
Spuwer plaatsen
De betonspuwer kan onder een rond raamkozijn in een specielaag van tenminste 1 cm dik aangebracht worden. Zorg ervoor dat de spuwer enkele centimeters buiten de muur uitsteekt. Voor een goede aanhechting kan je de muur en de onderzijde van de spuwer behandelen met een voorstrijkmiddel.
Meer weten?
Wil je meer weten over de bovenstaande spuwer uit ons assortiment? Neem dan telefonisch of via e-mail contact met ons op. Wij vertellen je graag meer over deze betonelementen en kunnen je tevens voorzien van advies op maat. In ieder geval kunnen wij je verzekeren dat je voor de aanschaf van spuwer grijs bij Betondingen.nl aan het juiste adres bent.